درمان خانگي لك هاي كبدي
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۷:۳۱| بازدید: | نویسنده شركت فراپرواز هوشمند | نظرات (0)

لكه هاي قهوه اي روشن يا تيره اي كه روي صورت يا پشت دست ها ظاهر مي شوند و شبيه كك و مك بزرگ است كه اندازه آنها شايد به 5/2 سانتيمتر هم ميرسد.لك هاي كبدي

لك هاي كبدي

لكه هاي كبدي مشكلات پوستي شايعي است كه در اثر بالا رفتن سن و افزايش ترشح ملانين يا همان رنگ دانه هاي پوست، ايجاد مي شود.

عموما، علاوه بر افراد بالاي 50 سال، رنگ دانه هاي پوستي در جوانان و افرادي با پوست روشن نيز در اثر قرار گرفتن بيش از حد در معرض نور خورشيد، به طور فزاينده اي توليد مي شود.

لكه هاي كبدي همچنين در اثر استفاده از لامپ ها و يا تخت هاي برنزه كننده پوست نيز ايجاد مي شوند. اندازه اين لكه ها متفاوت بوده و معمولا در صورت، دست ها، شانه ها و يا بازوها پديد مي آيند، زيرا اين نواحي بيش از قسمت هاي ديگر بدن در معرض نور آفتاب قرار دارند.

اين لكه ها عموما صاف و بيضوي شكل بوده و رنگ آن قهوه اي متمايل به زرد، قهوه اي و يا سياه است. 
اما خوشبختانه، يكسري درمان هاي خانگي طبيعي وجود دارد كه مي تواند لكه ها را محو كنند. البته اگر رنگ لكه ها بسيار تيره بوده و يا ظاهر آنها تغيير كرده باشد، حتما بايد به يك متخصص رجوع كرد. 
در ادامه 10 روش خانگي را مطرح مي كنيم كه به كمك آنها مي توان با اين مشكلات پوستي مقابله كرد:

1- سركه سيب
سركه سيب حاوي اسيدهاي هيدروكسي آلفا مي باشد كه به خوبي مي توانند پوست را لايه برداري كنند. 
براي اين كار، مقدار مساوي آب و سركه سيب طبيعي كه رقيق و تصفيه نشده است را با هم مخلوط نماييد. سپس به محلول حاصل مقداري عسل اضافه كنيد. 
بعد، محلول را به لكه هاي پوستي بماليد و به مدت 15 الي 20 دقيقه آن را به حال خود رها سازيد. در نهايت، پوست خود را با آب بشوييد. 
اين كار را روزي يكبار انجام دهيد. همچنين، 1 تا 2 قاشق چايخوري سركه سيب طبيعي را در 1 ليوان آب ريخته و آن را روزي 1 تا 2 بار بنوشيد. 
اين كار به مرور زمان پوست را شفاف و سلامت عمومي را بهبود مي بخشد. در ضمن، خارش يا سوزش هاي اوليه پوستي كه در اثر استفاده از اين محلول ايجاد مي شود، طبيعي است. 
اما اگر شرايط بدتر و آزاردهنده شد، اين روش درماني را متوقف كنيد. 

2- ليمو ترش
ليموترش حاوي اسيد سيتريك ملايمي است كه با شكستن رنگدانه هاي ملانين، سلول هاي مرده پوست را از بين مي برد. 
با توجه به اينكه ليموترش لايه هاي پوستي تيره تر را برمي دارد، به مرور پوست روشن تر شده و در نتيجه، لكه هاي قهوه اي ايجاد شده به تدريج روشن تر مي شوند. 
علاوه بر اين، ويتامين c موجود در ليموترش به صورت يك آنتي اكسيدان عمل كرده و سلول هاي مخرب راديكال آزاد را از بدن خارج مي كند. 
بنابراين، ابتدا آب يك ليموترش تازه را گرفته و به قسمت هاي آسيب ديده پوست بماليد. سپس، آن را به مدت 10 دقيقه به حال خود رها كرده و در انتها پوست تان را با آب گرم بشوييد. 
اين كار را روزي 2 بار تكرار كنيد. اگر پوستي حساس داريد، قبل از آنكه آن را به پوست خود بزنيد، آب ليموترش را با مقداري گلابمخلوط كرده تا رقيق شود. 
همچنين مي توانيد آب يك عدد ليموترش تازه را گرفته و آن را با 2 تا 3 قاشق غذاخوري شكر سفيد مخلوط كنيد. 
سپس، مخلوط حاصل را به آرامي روي پوست خود بماليد تا كاملا جذب پوست شود. بعد از 30 دقيقه، پوست تان را بشوييد. 
اين كار را مي توانيد هفته اي 1 تا 2 دوبار تكرار كنيد. البته نبايد بعد از ماليدن اين مخلوط به پوست، درمعرض نور خورشيد قرار بگيريد، زيرا ممكن است پوست تان تيره تر شود. 

3- آلوئه ورا
آلوئه ورا حاوي تركيباتي است كه به تدريج مي توانند سلول هاي مرده پوست را خارج كرده و باعث رشد سلول هاي تازه شوند. 
در ضمن، آلوئه ورا داراي خواص يك مرطوب كننده بوده و باعث پرآب و جوان شدن پوست مي شود. 
براي استفاده، برگ آلوئه ورا را شكسته و آن را از وسط ببريد تا به ژل درون برگ دسترسي پيدا كنيد. 
سپس، ژل را به لكه هاي پوستي خود به آرامي بماليد. بعد از 1 ساعت، پوست تان را با آب بشوييد. اين كار را مي توانيد روزي 2 بار تكرار نماييد. 

4- روغن كرچك
آنتي اكسيدان موجود در روغن كرچك قادر است پوست را شفاف كرده و از آن محافظت نمايد. 
بنابراين، مقداري روغن كرچك را روي لكه هاي قهوه اي قرار داده و به آرامي محل را حدود 1 تا 2 دقيقه ماساژ دهيد تا كاملا جذب پوست شود. 
بعد از چند ساعت، پوست را كاملا بشوييد. اين كار را مي توانيد صبح ها و شب ها قبل از خواب تكرار كنيد. 

5- ماست
اسيد لاكتيك موجود در ماست براي مقابله با لكه هاي كبدي بسيار مفيد مي باشد. زيرا به آرامي مي توانند سلول هاي مرده پوست را از بين ببرند. 
در ضمن، ماست مي تواند به صورت يك مرطوب كننده خوب عمل كرده و پوست را پرآب نگه دارد. 
براي اين منظور، مقداري ماست چكيده را به محل هاي صدمه ديده بماليد. اجازه دهيد تا ماست در محل كاملا خشك شده و بعد از 20 دقيقه، پوست تان را با آب سرد كاملا بشوييد. 
اين كار را مي توانيد 2 تا 3 بار در روز تكرار كنيد. همچنين مي توانيد با مخلوط كردن 1 قاشق غذاخوري ماست چكيده، 2 قاشق غذاخوري بلغور جوي دوسر آسياب شده و 1 قاشق غذاخوري آب ليموترش تازه، ماسكي براي صورت خود تهيه كرده و آن را به محل هاي آسيب ديده بزنيد. 
سپس بعد از 30 دقيقه، صورتتان را با آب سرد بشوييد. اين كار را در ضمن مي توانيد روزي 2 تا 3 بار تكرار كنيد. 

6- آبدوغ
آبدوغ همانند ماست داري اسيد لاكتيك مي باشد؛ بنابراين، پوست را به تدريج لايه برداري كرده و باعث شفافيت و جوانسازي آن مي شود. 
براي اين منظور، آبدوغ چكيده را به طور مستقيم به محل هاي صدمه ديده زده و آن را حدود 10 دقيقه به حال خود را رها سازيد. 
سپس محل را با آب بشوييد. اين روند را مي توانيد 2 الي 3 مرتبه در روز تكرار نماييد. 
در ضمن به عنوان روشي جايگزين، مي توانيد مخلوطي از 4 قاشق غذاخوري آبدوغ و 2 قاشق غذاخوري آب گوجه فرنگي تهيه كرده و آن را به پوست آسيب ديده خود بماليد. سپس، بعد از 10 دقيقه محل را بشوييد. اين روند را مي توانيد روزي 2 بار تكرار كنيد. 

7- ويتامين E

ويتامين E به عنوان يك آنتي اكسيدان قادر است اثرات ناشي از اشعه ماورابنفش ايجاد شده روي پوست را كاهش دهد. 
اين ويتامين همچنين يك مرطوب كننده مناسب نيز مي باشد. بنابراين، روزي 2 بار مقداري از روغن ويتامين E را روي محل صدمه ديده حدود 10 تا 15 دقيقه ماساژ دهيد. 

8- زردچوبه
پودر زردچوبه از گذشته تا به حال براي معالجه پوست، استفاده مي شود. براي استفاده از اين آنتي اكسيدان طبيعي، 2 قاشق غذاخوري پودر زردچوبه را با مقداري كمي شير مخلوط كنيد. 
ماده حاصل را به محل صدمه ديده زده و پس از 20 دقيقه آن را بشوييد. اين كار را هفته اي 2 تا 3 بار تكرار كنيد. 

9- گوجه فرنگي
گوجه فرنگي اسيدي بوده و بنابراين، مي تواند از آن به عنوان يك لايه بردار طبيعي كرد. اين ماده همچنين يك آنتي اكسيدان قوي نيز مي باشد. 
براي استفاده، يك گوجه فرنگي را خرد كرده و تكه هاي آن را روي لكه هاي پوستي بماليد. بعد از 20 دقيقه، محل را با آب سرد بشوييد. اين كار را 2 بار در روز تكرار كنيد. 

10- صندل چوب
2 قاشق غذاخوري از پودر صندل چوب را با 2 قاشق غذاخوري گلاب مخلوط كرده و به آن مقداري آب ليموترش اضافه كنيد. 
سپس، پماد حاصل را به مدت 15 دقيقه به لكه هاي قهوه اي پوست زده تا كاملا روي پوست خشك شوند. در نهايت، محل را با آب سرد بشوييد.

http://www.houshmand.ir

 

برچسب‌ها: ،

[ ]

:: مطالب مشابه
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
آرشیو سایت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 0
بازدیدکنندگان دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 352
دیگر موارد